Głojsce

- Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki -
glojsce.pl / Forum Głojsce / Zespół harcerski przy 60 druż. im.gen K. Świerczewskiego w Głojscach
. 1 . 2 . >>
Autor Wiadomość
duklanin
# Wysłano: 25 Lut 2010 19:21
Odpowiedz 

Poszukuję członków śpiewajacego zespołu harcerskiego działajacego w latach 1964- 1979 oraz tekstów piosenek wówczas wykonywanych (mogą być napisane obecnie, odtworzone z pamięci). Może ktoś ma oryginalne zeszyty z tekstami lub śpiewniki (książki z zapisem nutowym),może ktoś pamieta, w jakich latach sam śpiewa lub jego kolega znajomy... Może znani są soliści lub duety. Najpierw była to grupa kilkuosobowa, by na końcu śpiewało około 30 osób odnosząc sukcesy na szczeblu wojewódzkim. Zespół obsługiwał wiele uroczystości organizowanych przez panujące władze. Prowadzącą zespół była wówczas nauczycielka Krystyna Moskal (Głód), akompaniatorami akordeonowymi Antoni Durał, Jan Bożętka, Bogusław Szczurek, Janusz Stanosz.
Za okazaną pomoc dziękuję
Bogusław Szczurek
Wszystkie informacje proszę kierować na adres e-mail:
duklanin@gmail.com
lub do administratora strony z prośbą o przekazanie pod mój adres.

chórzystka
# Wysłano: 27 Lut 2010 21:17
Odpowiedz 

Panie Bogdanie przecież najprościej zwrócić sie do Pani Głód.

duklanin
# Wysłano: 28 Lut 2010 19:24
Odpowiedz 

Proszę chórzystkę kontakt na mail

duklanin
# Wysłano: 10 Mar 2010 20:17
Odpowiedz 

Proszę o pomoc w opisanej sprawie wyżej. Młodsze pokolenie może pomóc. Odwiedziłem wczoraj w Krośnie śpiewające dawniej w drużynie, małżeństwo. Co nieco pomogli, reszta wkrótce. Były miłe wspomnienia.

Gość
# Wysłano: 12 Mar 2010 12:15
Odpowiedz 

Panie Bogdanie - chórzystka ma rację.Proszę skontaktować się z p.GŁODOWĄ, a Ona chętnie udzieli Panu cennych informacji.
Anonim,

duklanin
# Wysłano: 18 Mar 2010 11:33
Odpowiedz 

Jeszcz raz cyt.:Poszukuję członków śpiewajacego zespołu harcerskiego działajacego w latach 1964- 1979 oraz tekstów piosenek wówczas wykonywanych (mogą być napisane obecnie, odtworzone z pamięci). Może ktoś ma oryginalne zeszyty z tekstami lub śpiewniki (książki z zapisem nutowym),może ktoś pamieta, w jakich latach sam śpiewa lub jego kolega znajomy... Może znani są soliści lub duety. Najpierw była to grupa kilkuosobowa, by na końcu śpiewało około 30 osób odnosząc sukcesy na szczeblu wojewódzkim
wystarczy na pisac mi na maila np. Moja mam śpiewała wtedy- nazwisko dawne, albo info o tacie. Mamy w domu zeszyt z p iosenkami albo, rodzice śpiewają lub wspominają takie melodie lub inne. Byłem ostatno w Krośnie u małżeństwa które z powodzeniem wystepowało w zespole. Wspomnienia były miłe. Z Antkiem Durałem rozmawiam co tydzień, także temat muzyczny jest stale poruszany. Ale czym wiecej szczegółów tym lepiej. Podobno jedna z aktywnych "śpiewaczek" jest na Śląsku, lecz często na dłuzej odiwedza Głojsce (wkrótce się spotkamy). Wczoraj spotkałem mieszkankę Draganowej która też była cżłonkiem zespołu. Spotkanie było krótkie, obiecała pomoc tzn. przypomni sobie koleżanki i kolegów (harcerzy spiewających) z tamtych lat. WYżej jest podany do mnie kontakt.

duklanin
# Wysłano: 22 Mar 2010 19:07
Odpowiedz 

Przesyłam administratorowi fotografię zespołu harcerskiego. Ale był skład. A jak śpiewali. Akordeon prawie taki jak ja. Wspomnień czar. Może ktoś ma fotki harcersko zespołowe.

BORYS
# Wysłano: 5 Kwi 2010 21:18
Odpowiedz 

BOGUS.JAKIES ZAPISKI PIOSENEK MIAŁ JANEK WOZNIAK DWA ZESZYTY MOZE NIE KONIECZNIE TE KTÓRE SPIEWAŁ CHÓR,ALE MOZNA ZAPYTAC. /BORYS,/

duklanin
# Wysłano: 13 Kwi 2010 21:29
Odpowiedz 

Nie wiem który Jan WOżniak, znam dwóch r.ur: 1957- i rok ur. 1958.
nie wiem kto Borys
Prosze o blizsze informacje na duklanin@gmail.com

I to juz jest ekstra informacja
Bogusław Szczurek

Borys
# Wysłano: 16 Kwi 2010 18:45
Odpowiedz 

JAN WOZNIAK 57r ,BORYS-INICJAŁY TEN SAM ROK.

duklanin
# Wysłano: 18 Kwi 2010 19:41
Odpowiedz 

Jan Wożniak napisz mi maila z nr telefonu duklanin@gmail.com

Gość
# Wysłano: 10 Maj 2010 20:44
Odpowiedz 

udało się już zebrać jakieś teksty harcerskich piosenek? będą gdzieś dostępne?

duklanin
# Wysłano: 18 Maj 2010 22:54
Odpowiedz 

Mam trochę, ale w dalszym ciagu czekam na podanego wyżej maila od Borysa. Dodatk, info Poszukuję członków śpiewajacego zespołu harcerskiego działajacego w latach 1964- 1979 .

Gość
# Wysłano: 7 Cze 2010 08:35
Odpowiedz 

kiedy jakieś opracowanie? świetny pomysł.

Gość
# Wysłano: 6 Mar 2011 22:52
Odpowiedz 

Ja też występowałam w tym czasie w zespole ,ale tekstów piosenek też nie pamiętam ,może Irena Kurzawa,Onamiała notatki.Moje się gdzieś zawieruszyły Występowałam też z innymi koleżankami.Obecnie jestem na naszej klasie wraz z Ryśkiem Bożętką,można się wpisywać ,bo tylko jest 2 osoby.(Maria P.....)

. 1 . 2 . >>
Twoja wypowiedź
Bold Style  Italic Style  Underlined Style  Image Link  URL Link 

» Login  » Hasło 
Możesz podać login (o ile nie jest zarezerwowany) bez konieczności rejestracji.
W przeciwnym razie wystąpisz jako Anonim.

Wygenerowane przez mini BB™ © 2001-2017