Głojsce

- Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki -
glojsce.pl / Forum Głojsce / Wybory sołtysa i burmistrza
. 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 . >>
Autor Wiadomość
Gość
# Wysłano: 7 Lis 2010 22:12
Odpowiedz 

Napiszcie kto jest waszym kandydatem na stanowisko sołtysa i burmistrza, na kogo oddacie swój głos?

Gość
# Wysłano: 8 Lis 2010 13:49
Odpowiedz 

Na burmistrza -Marek Górak

Gość
# Wysłano: 8 Lis 2010 14:38
Odpowiedz 

Mozna zrobic ankiete taka jak na krosno24 byla

Gość
# Wysłano: 8 Lis 2010 14:49
Odpowiedz 

Górak może być ,ale propozycje zwioski nie do zaakceptowania

Gość
# Wysłano: 8 Lis 2010 21:34
Odpowiedz 

Mi się widzi tak.
Na sołtysa pan Gac bo co dwie głowy to nie jedna i z tym klubem i z andrzejkami widać że działa.
Na radnego pan Kusz bo chyba najlepszy z tych co som.
Na burmistsza pan Górak bo zawsze pan Kusz z jego komitetu i może więcej zyskać wieś.

Gość
# Wysłano: 8 Lis 2010 22:44
Odpowiedz 

Ja głosuję na Tomka Węgrzyna, znam go i wiem że jest dobrym kandydatem, obecnie jest sołtysem Łęk Dukielskich. Jako sołtys jest osobą bardzo aktywną angażuje się w sprawy społeczne. Dowodem na to jest to że reprezentował gminę Dukla w konkursie Sołtys Roku Województwa Podkarpackiego, organizowanego przez Urząd Marszałkowski oraz Stowarzyszenie Sołtysów Województwa Podkarpackiego, Tomasz Węgrzyn, zgłoszony przez Burmistrza Gminy Dukla było to w licu tego roku.

Oto program który znalazłem na profilu Tomka na NK:
Moje główne kierunki działania to :

- Aktualizacja strategii rozwoju Gminy w oparciu o plany rozwoju poszczególnych miejscowości
- Dokończenie budowy obiektów sportowych przy ZS w Dukli łącznie z budową basenu kąpielowego
- Opracowanie kompleksowego programu odnowy dróg gminnych
- Podjęcie działań zmierzających do budowy sal gimnastycznych w Głojscach, Jasionce, Równem i Tylawie w kolejności uzależnionej od zaawansowania prac i aktywności mieszkańców
- Rozpoczęcie procedury budowy gminnej oczyszczalni ścieków i kanalizacji w miejscowościach wyrażających taką potrzebę
- Budowa chodników w miejscowościach o największym ruchu drogowym
- Zwiększenie ilości przedszkoli w Gminie
- Zwiększenie aktywności w pozyskiwaniu funduszy krajowych i unijnych
- Przeprowadzenie konsultacji społecznych w miejscowościach sąsiadujących z Duklą pod kątem powiększenia Dukli.

Będąc Burmistrzem :

- Przeprowadzę na początku kadencji konsultacje z udziałem radnych Gminy Dukla i sołtysów celem określenia potrzeb w każdej miejscowości
- Opublikuję coroczny raport o wydatkach Gminy i kosztów najważniejszych inwestycji, gdyż moim zdaniem takie informacje powinny być jawne
- Zmienię standardy współpracy Gminy z organizacjami pozarządowymi i przedsiębiorcami
- Doprowadzę do cyklicznych spotkań z lokalnymi przedsiębiorcami, celem wypracowania standardów Gminy przyjaznej przedsiębiorcom
- Wszystkie najważniejsze decyzje będą podejmowane po przeprowadzeniu konsultacji społecznych w zainteresowanych miejscowościach
- Urząd Burmistrza będę sprawował według standardów demokratyczny, przy pełnej współpracy z Radą Gminy
- Będę dbał o to, by rozwój Gminy Dukla przebiegał w poczuciu sprawiedliwości społecznej tak, by każdy mieszkaniec mógł mieć na niego wpływ.

Szanowni mieszkańcy zachęcam do wzięcia udziału w wyborach w dniu 21 listopada 2010 roku i oddanie głosu na moją kandydaturę.

Jako Burmistrz wniesie wiele w rozwój całej gminy Dukla, ma wiele pomysłów.

Gość
# Wysłano: 8 Lis 2010 22:45
Odpowiedz 

Oto link do Sołtys Roku Województwa Podkarpackiego:
http://dukla.pl/index.php?aid=500

Gość
# Wysłano: 10 Lis 2010 13:00
Odpowiedz 

Widzę, że aktywny jest tu jakiś zwolennik jednego z kandydatów :)
Mnie podoba się szczególnie kilka punktów z tego programu:
"Podjęcie działań zmierzających do budowy sal gimnastycznych w
Głojscach, Jasionce, Równem i Tylawie w kolejności uzależnionej od
zaawansowania prac i aktywności mieszkańców"
- my mamy dość
zaawansowane prace i w gminie chyba raczej wiedzą, że wszystkim zależy w Głojscach bardzo na kontynuacji tej budowy. Nie rozumiem, dlaczego są miejsca gdzie buduje się hale, dofinansowuje klub, planuje to, tamto i owamto, a są miejscowości gdzie
... nic. Lampy wam zawiesimy :) - ładne, choć na szczęście stosunkowo
niedrogo.
Druga ciekawa rzecz w tym programie, którą chcę skomentować:
"Wszystkie najważniejsze decyzje będą podejmowane po
przeprowadzeniu konsultacji społecznych w zainteresowanych
miejscowościach"
- czyli nikt nie przyjedzie i nie powie, że np.
zamyka gimnazjum, tylko najpierw będzie rozmawiał?
Większa ilość przedszkoli w gminie? - czemu nie - są gminy takie jak
Miejsce Piastowe gdzie radni nie zamykają szkół, a przedszkole ma każda
wieś.
Zwiększyć pozyskiwanie funduszy unijnych? - chyba trzeba, bo w naszej
gminie tych dużych tabliczek, że to a to wybudowano dzięki środkom UE
jest bardzo mało, w innych miejscach widuje się je znacznie częściej.
Budowa chodników? - bardzo dobrze. Przyszły czasy, że już nikt jak
jeszcze parę lat temu nie puka się w czoło, gdy ludzie na wsi chcą
wybudować chodnik i dziś standardowo przy remontach ruchliwych i
niebezpiecznych dróg buduje się chodniki. A ten rok - rok wyborczy - w
całej Polsce chyba kostki braknie, tak te chodniki, parkingi itp.
wszędzie budują.
"Opublikuję coroczny raport o wydatkach Gminy i kosztów
najważniejszych inwestycji, gdyż moim zdaniem takie informacje powinny
być jawne"
- oczywiście, że powinny być jawne. Wtedy w naszej wiosce
np. ludzie wiedzieliby, czy ze wspólnego budżetu gminy, naszej gminy, dostajemy na głowę mieszkańca proporcjonalnie tyle pieniążków, co np. miejscowość XYZ czy ACB.
Pan Węgrzyn chyba wielu przekona - przypominam, że program to
zobowiązanie na piśmie.

Gość
# Wysłano: 10 Lis 2010 13:37
Odpowiedz 

No program piękny i nawet nie z bajek wyjęty, przy czym nie zgodzę się ze stwierdzeniem, że to zobowiązanie na piśmie. Ktoś może obiecać nam drugi Dublin, a później powiedzieć sorry - nie dało rady, a wiadomo, że papier zniesie wszystko, a wyborcy i tak przyzwyczaili się do obietnic bez pokrycia. Pan Węgrzyn może i jest dobrym sołysem (nie wiem) ale chwalenie się, nazwijmy to dyplomem za uczestnictwo w konkursie, w którym się nic nie osiągnęło? Ja bym się jednak skłaniał ku panu Górakowi, który ma doświadczenie i jednak sporo zrobił, choć fakt że nie dla nas, ale czy to jego wina? Gdyby z wioski przeszedł radny z jego komitetu, to pewnie siła przbicia byłaby większa. Ważne żeby nie mylić inwestycji oświatowych z instalacjami oświetleniowymi, żeby chodnikami było dokąd chodzić... a drogi hmm, chyba jedyną zrobioną przez gminę była ta na cmentarz? Róznie można to interpretować :) No ale każdy ma swój rozum i wybierze tak jak ten rozum mu podpowiada. Lepsze niby jest wrogiem dobrego, ale tego dobrego u nas było przez tą kadencję mało, więc może jednak czas na trochę zmian.

Gość
# Wysłano: 10 Lis 2010 14:45
Odpowiedz 

Nie widzę w programie jak i przedstawionym działaniu poza ogólnymi sformułowaniami wypracowania standardów współprqacy ze wszystkimi kandydata na burmistrza pomysłu na lepsze jutro mieszkanców gminy. Gmina ,by się rozwijała, to jej mieszkańcy muszą mieć dostęp do wiedzy i dochody. PO chodniku żeby chodzić to trzeba mieć buty,a za ścieki też trzeba zapłacić. Teren gminy to nie tylko infrastruktura.

Gość
# Wysłano: 11 Lis 2010 00:36
Odpowiedz 

Najlepszym według mnie kandydatem na burmistrza jest pan Tomasz Węgrzyn, gdyż jego program obejmuje pozyskiwanie środków unijnych, które są niezbędne przy realizacji większych projektów w naszej gminie, takich jak budowa kanalizacji i oczyszczalni ścieków która jest nam bardzo potrzebna czy budowa sal gimnastycznych.
Owszem obecny burmistrz ma 8-letnie doświadczenie które nie bardzo pomogło mu w zdobywaniu pomocy finansowej ze strony uni europejskiej.
Dodatkowo pan Górak ma zamiar zlikwidować gimnazja w czterech miejscowościach wliczając w to Głojsce i przenieść je do nowego budynku znajdującego się na terenie Dukli (budynek ten wybudowany był w większości z budżetu gminy i kilku pożyczek w wysokości paru milionów złotych, wkład uni to niecałe 2 miliony. Powinno być nieco na odwrót, no cóż chyba pan Górak nie umie pisać wniosków do uni o dofinansowanie). Co do wyborów na radnego nie mogę poprzeć osoby startującego z listy burmistrza popierającego likwidację naszej szkoły, chodzi mi tu o pana Kusza który mało tego jest prezesem stowarzyszenia nasza szkoła mająca za zadanie bronić szkołę przed likwidacją, (jedyna linia obrony pod pantoflem burmistrza). Już lepszym kandydatem jest obecny radny który wbrew pozorom zrobił wiele dla tej wsi i uchronił puki co gimnazjum przed likwidacjom a na dodatek startuje z listy partii która rządzi Podkarpaciem, więc nie wiem kto tu ma większe chody i siłę przebicia. To niestety jest tylko moje zdanie jak ktoś ma inne na ten temat, nie mam nic przeciwko.
Tylko idźcie chłopy na wybory.

Mieszkaniec
# Wysłano: 11 Lis 2010 13:00
Odpowiedz 

Zbliżają się wybory w których będziemy wybierać burmistrza radnych i sołtysa.Jeżeli chodzi o burmistrza to oddam swój głos na pana Tomasza Węgrzyna,mam nadzieje że wygra te wybory i w końcu coś dostaniemy dla wsi.Obecny burmistrz Marek Górak ładnie się uśmiecha ale nic konkretnego dla rozwoju Głojsc jak i innych miejscowości nic nie zrobił.Obiecywał wiele ale z tych obietnic nic nie wyszło.A jak chodzi o wykorzystywanie środków unijnych to gmina Dukla w rankingu uwzględniającym tylko gminy z woj.podkarpackiego jest na 97miejscu na 159 gmin które korzystają ze środków unijnych. Jest to miejsce dość odległe np gmina Krempna jest na miejscu 63. Moim zdaniem za te pieniądze można zrobić wiele dla gminy ,ale jak widać to pan Górak jest tym nie zainteresowany. Jego czas się skończył. W naszej miejscowości jest trzech kandydatów na radnych.Mój głos oddam na panią Halinę Pietruś,która jest najlepszym radnym jakiego do tej pory mieliśmy w Głojscach. Wszystko co w tej chwili się dzieje i robiło - to jest wyłącznie jej zasługa. Mieszkańcy ul. Dukielskiej najlepiej wiedzą ile czasu poświęciła, tak samo chodzi o oświetlenie na ul.Ogrodowej czy o chodnik na ul.Szkolnej.A są we wsi takie osoby które przypisują sobie czyjeś zasługi ............... konkretnie pan sołtys. A co do wyboru sołtysa to zagłosuje na pana Wojciecha Gaca który moim zdaniem jest odpowiednią osobą. Nie boi się urazić pana burmistrza Góraka, na spotkaniu zapytać o sprawy które nurtują mieszkańców, jest otwarty,ma pomysł jak przyciągnąć młodzież i dzieci do działania w UKS który jest jego pomysłem.Moim zdaniem pan Kusz swoim postępowaniem zaprzecza sam samemu sobie.Jest prezesem Stowarzyszenia "Wspólna Szkoła",którego zadaniem jest bronić szkoły i działać na jej korzyść.W tej chwili startuje z listy burmistrza Góraka który robi wszystko aby gimnazjum przestało istnieć.To jest wielkie nieporozumienie,trzeba coś zacząć robić a nie tylko mówić.

Obserwator
# Wysłano: 11 Lis 2010 13:54
Odpowiedz 

W zbliżających się wyborach swój głos na burmistrza oddam na p.Tomasza Węgrzyna,Radny to Halina Pietruś a sołtys Wojtek Gac

Głojszczanin
# Wysłano: 11 Lis 2010 15:51
Odpowiedz 

Nie widzę w programie jak i przedstawionym działaniu poza ogólnymi sformułowaniami wypracowania standardów współprqacy ze wszystkimi kandydata na burmistrza pomysłu na lepsze jutro mieszkanców gminy. Gmina ,by się rozwijała, to jej mieszkańcy muszą mieć dostęp do wiedzy i dochody. PO chodniku żeby chodzić to trzeba mieć buty,a za ścieki też trzeba zapłacić. Teren gminy to nie tylko infrastruktura.
Dosęp do wiedzy to my mamy a dochody do gminy wplyna jak tu ktos zechce przyjechac i zainwestowac a do tego potrzeba dobrych dróg chodni. ow oswietlenia kanalizacji itp.Dobry burmistrz zadbac powinien o sciagniecie inwestorów aby region sie rozwijał jak to robia juz dawno inne gminy mamy wtedy prace a gmina podatki np na prowadzenie szkół.Agroturystyka tez predzej by ruszyła gdyby istniało zaplecze w kazdej wsi do wypoczynku boiska itp. a tu slimacze tempo ,boisko miało byc juz dawno.

Gość
# Wysłano: 11 Lis 2010 17:18
Odpowiedz 

oczywiście
burmistrz - Tomasz Węgrzyn
radny- Halina Pietruś
sołtys- Wojciech Gac

. 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 . >>
Twoja wypowiedź
Bold Style  Italic Style  Underlined Style  Image Link  URL Link 

» Login  » Hasło 
Możesz podać login (o ile nie jest zarezerwowany) bez konieczności rejestracji.
W przeciwnym razie wystąpisz jako Anonim.

Wygenerowane przez mini BB™ © 2001-2017