Głojsce

- Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki -
glojsce.pl / Forum Głojsce / Wybory sołtysa i burmistrza
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 . >>
Autor Wiadomość
Gość 9
# Wysłano: 11 Lis 2010 20:04
Odpowiedz 

Trudno aby czyjkolwiek program w dzisiejszych realiach nie obejmował pozyskiwania środków z unii. W powyższych wypowiedziach w odniesieniu do tego aspektu natknąć można się na niedomówienia i zakłamania, ale niektórzy po prostu żyją w innej rzeczywistości. Zajęło mi chwilę odnalezienie listy rankingowej oraz kompletnych informacji o dotacjach przyznanych gminom. I siup linki, żeby każdy mógł sobie posprawdzać:
http://www.gazetaprawna.pl/serwis/samorzad/ranking_gmin_2010
http://www.mapadotacji.gov.pl/ (wszukiwanie zaawansowane, w nazwa beneficjenta wpisać Dukla)

Najpierw prawda o rankingu. Istotną a (celowo?) pominiętą informacją o tym rankingu jest to, że brane są w nim pod uwagę wszystkie programy pomocowe, których beneficjentami są zarówno władze samorządowe, jak i przedsiębiorstwa, rolnicy i organizacje społeczne z terenu gminy. Na dodatek wszystkie faktory czyli głównie kwota dotacji oraz ich ilość dzielone są przez liczbę mieszkańców. Czyli jak to rozumiem w rankingu zakłada się, że im wyższa liczba mieszkańców tym większa szansa spotkania prężnie działającego przedsiębiorstwa, rolników i organizacji społecznych. Skoro już wiemy jak to wygląda i jak wygląda prężność organizacji społecznych, rolników i firm na terenie gminy Dukla, zmieniamy sobie kryterium ze sztucznej sumy rankingowych punktów na realnie uzyskane środki finansowe i gmina Dukla znajduje się na 52, a gmina Krempna na 155 miejscu. Teraz jeszcze można popatrzeć kto Duklę wyprzedza i widzimy że to w większości duże miasta z dużą ilością firm (na które pracują mieszkańcy małych gmin), które to firmy uzyskują spore dotacje. Brzmi to już trochę inaczej, kiedy zna się więcej faktów, co nie?

Sprawa druga wkład unii w szkołę w Dukli to nie niecałe dwa miliony, jak pisano powyżej, a 2,62 mln, co zaokrąglając stanowi niecałe trzy miliony. Czyli takie małe kłamstewko (o milion) albo duża niewiedza.

Na czysto Gmina Dukla jako beneficjent uzyskała ponad 10mln złotych. Fakt, mogłoby to być więcej, ale na tle podobnych gmin podkarpackich to bardzo dobry wynik. Czyli pisząc, że pan Górak nie jest zainteresowany pieniędzmi unijnymi oraz że nie potrafi pisać wniosków (choć nie sądzę, że burmistrz robi to osobiście) też mój przedmówca mija się z prawdą. A doświadczenie, o którym pisałem powyżej, jak wiadomo procentuje z czasem, a pan Węgrzyn będzie musiał je dopiero zdobyć. Awans z sołtysa na burmistrza to jakby z podstawówki przeskoczyć na studia, a takie skoki mogą się skończyć rozczarowaniem, o czym wiemy na przykładzie trzeciego, pomijanego w naszej dyskusji kandydata.

Krytykowanie z jednej strony burmistrza Góraka, za to że nic dla Głojsc nie zrobił, a z drugiej strony prezentacja pani Pietruś jako najlepszego radnego w historii - ciekawa linia argumentacji. Ja uważam, że dla Głojsc rzeczywiście zrobiono mało w tej kadencji, ale nie obarczam za to odpowiedzialnością pana Góraka. To obowiązkiem radnego jest dbanie o interes wsi. Internet jest cudownym wynalazkiem - jeśli coś do niego trafi, to nie zginie. Tak więc zacytuję wypowiedź naszej radnej z początku mijającej kadencji, znaleziony na dukla.pl:

"Istotną sprawą jest dokończenie rozpoczętych inwestycji oświatowych. Pochłaniają one sporo budżetu jednak należy pamiętać, że szkoła jest ośrodkiem kultury i integracji młodego pokolenia, któremu winniśmy zapewnić optymalne warunki rozwoju. Uważam, że poprawa infrastruktury drogowej przyciągnie więcej turystów do naszej Gminy a jej mieszkańcy poczują się pewniej na drogach, którymi na co dzień się poruszają. Budowa ścieżek rowerowych, chodników, oświetlenie drogowe są jednym z podstawowych elementów polepszenia bezpieczeństwa w naszym środowisku. Ponadto konieczne jest rozwiązanie problemu gospodarki wodno-ściekowej. Jestem przekonana, że jedność i lojalna współpraca organów gminy przyczyni się do wykorzystania potencjału, jaki drzemie na naszym terenie"

W zasadzie brak tam deklaracji zrobienia czegokolwiek, więc trudno się czepiać, bo co to komu powiedzieć, że oświata ważna, dzieci drogie i bezpieczeństwo istotne, a turyści fajni – każdy może głosić i większość popiera takie slogany. W ramach kończenia inwestycji oświatowych, było blisko. Nie wiem natomiast, które inwestycje realizowane z budżetu gminy wymagały starań, no ale załóżmy że wszystkie. Czyli po pozorach oceniając dałoby się kadencję radnej Pietruś, w kwestii wartości dodanej dla Głojsc podsumować tak: „10 lamp, 2 chodniki i droga na cmentarz”. I choćby mi ksiądz za pokutę zadał i choćby z niej PiS prezydenta chciał zrobić, to dla mnie się ona nie nadaje i głosował na nią nie będę, ale może i jest najlepszą radną wszechczasów dla niektórych. Kandydat trzeci, o którym też nie wiem czemu nikt nie wspomina, także w moich oczach ustępuje panu Kuszowi.

A w kwestii sołtysa zgodzę się z moim przedmówcą, znaczy przedmówcami. I popieram pana Gaca.

Gość
# Wysłano: 11 Lis 2010 22:06
Odpowiedz 

"Z sumy na piwko, potem głosowanie,
- który kandydat radnym zostanie?"

Gość
# Wysłano: 11 Lis 2010 23:54
Odpowiedz 

Szanowni mieszkańcy, właśnie wróciłem z zebrań w Teodorówce, Nadolu, Zboiskach znalazłem waszą dyskusję i chciałbym powiedzieć wam tylko jedno, zapraszam na spotkanie przedwyborcze. Nie ma lepszego miejsca, by zaczerpnąć odrobinę wiadomości i popatrzeć w twarz kandydatom.
Ps. Odpowiadając na jeden z postów powyżej, nigdy nie chwaliłem się czymkolwiek, a tym bardziej udziałem w konkursie na sołtysa roku. Pozdrawiam mieszkańców - Tomasz Węgrzyn

Gość
# Wysłano: 12 Lis 2010 12:44
Odpowiedz 

Oddać swój głos na kandydata któremu płacę nie mało,można wtedy gdybym wiedział ,że będzie dążył do lepszego jutra naszej wioski. Obserwując obecnych kandydatów, dochodzę do wniosku,że im chodzi tylko o dietę.Obecna radna,jak i sołtys zradą, niezrealizowali nawet tego co im zostawili poprzednicy w dobrze zaawansowanym stanie.Ci nowi nie sprawdzeni w żadnym calu,może byliby lepsi

tutejszy
# Wysłano: 12 Lis 2010 14:30
Odpowiedz 

Witam wszystkich, już za kilka dni staniemy przed dylematem wyboru na kogo oddać swój głos. Zadecydujemy kto będzie sprawował najwyższą funkcję w naszej gminie i wiosce. Jest to wbrew pozorom ważna sprawa, zwiążemy się z tymi osobami na najbliższe kilka lat. Nie pozwólmy aby były to kolejne lata stracone. Zgadzam się z moimi przedmówcami (forumowicz Gość napisał 10 Lis 2010 13:37: "Górak ma doświadczenie i jednak sporo zrobił, CHOĆ FAKT ŻE NIE DLA NAS"!!! że obecny burmistrz NIEWIELE ZROBIŁ DLA GŁOJSC!!! Śmieszy mnie fakt opowiadania się za obecnym burmistrzem mając świadomość tego że niewiele zrobił dla Głojsc przez dwie kadencje, a czy zrobi coś przez kolejną kadencję? Mamy założone kilka lamp oświetlenia, mamy XXI wiek a dla niektórych mieszkańców Głojsc dopiero w 2010 roku nastąpiło Oświecenie:-( to taka trochę kiełbasa przedwyborcza, coś robimy dla Was... Wybierzmy Góraka to przez najbliższe 4lata będziemy dalej tkwić w marazmie, popatrzmy na inne gminy np. Miejsce Piastowe, Krościenko Wyżne, tam wioski rozwijają się. A sprawa naszej szkoły, jeszcze trochę i nasze dzieci będą dojeżdżać do Dukli. Ośmioletnia kadencja to spory kawał czasu, trzeba iść do przodu a myślę że z Panem Górakiem nie jesteśmy już w stanie tego zrobić. Trzeba rozbić układy które przez 8 lat sprawowania funkcji wytworzyły się, to będzie dobre dla nas wszystkich.

Ja oddam swój głos na Tomka Węgrzyna, znam go dobrze osobiście a także orientuję się odnośnie jego funkcji sołtysa w Łękach Dukielskich. Jestem głojszczaninem w Łękach bywam dość często. Przedmówca pisze że Górak ma większe doświadczenie, po 8 latach każdy by miał i co z tego doświadczenia wynika? Czy coś pozytywnego dla nas, dla Głojsc? Doświadczenie to nie wszystko. Ale Tomkowi nie brak doświadczenia, sporo w Łękach robi się wspomnę choćby o kompleksie sportowym czyli kilku boiskach do gry w różnego rodzaju gry zespołowe ze sztuczną nawierzchnią, wraz z placem zabaw, czy też rozbudowa obecnej sali sportowej. Boiska te powstały z inicjatywy m.in. Tomka Węgrzyna i kilku innych społeczników to oni szukali środków na jego realizację, głównie dofinansowanie uzyskane z Ministerstwa Sportu oraz z PZU. Czyli jeśli chce się coś zrobić to można. Marzę o takim kompleksie sportowym u nas w Głojscach, żeby nasze dzieci w końcu miały miejsce do gry w „ludzkich warunkach”.
Poza tym kolejnym czynnikiem opowiadającym się za Tomkiem jest fakt że pochodzi ze wsi i mieszka na wsi, zna to z codziennego życia. Zna realia z jakimi borykają się mieszkańcy wsi naszej gminy, braki w inwestycjach itp., myślę że ze wszystkich obecnych kandydatów na burmistrza Tomasz Węgrzyn jest osobą która jest w stanie w największym stopniu zwiększyć zainteresowanie sprawami wsi i uczynić kroki ku polepszeniu tej sytuacji. Z korzyścią dla całej gminy także dla Głojsc. Na pewno nie obieca cudów i nie uczyni cudów będzie wymagał współpracy z naszej strony i wspierał działania które będą realizowane dla naszej społeczności. Tomasz Węgrzyn nie jest znany dla większości naszych mieszkańców, polecam spotkanie z nim za zebraniu przedwyborczym, zadaniu pytań poznaniu jego programu. Tutaj każdy może zrobić coś dla naszej społeczności. Idźmy na wybory i zagłosujmy dla nas.
Głosuję na burmistrz - Tomasza Węgrzyn, na sołtysa Wojciech Gac świetny pomysł z klubem dla młodzieży.

Gość
# Wysłano: 12 Lis 2010 22:37
Odpowiedz 

mój głos: Gac Wojciech sołtys, Andrzej Kusz radny, Węgrzyn Tomasz burmistrz.

Gość
# Wysłano: 12 Lis 2010 23:04
Odpowiedz 

Burmistrz nie może mówić, że Głojsce dostały mniej niż inni bo radna sobie nie radziła. Głojsce go poparły zresztą. Burmistrz ma myśleć o wszystkich w gminie. Czemu tylko jakies "nagrody pocieszenia" Głojsce dostały?Ułamek z tego co mogliśmy. Kto o tą sprawiedliwosc ma dbać? Żeby nie było tak śrędnio jak teraz niech sołtysem zostanie p. Gac, pani radna na emeryture, p. Kusz radnym!

Gość 9
# Wysłano: 13 Lis 2010 07:35
Odpowiedz 

Drogi tutejszy, (po stylu sądząc, nie po raz pierwszy) całkiem z sensem piszesz. Ale to co Ciebie śmieszy, mnie nie bawi. W Łekach dużo się dzieje dzięki panu Węgrzynowi i innym społecznikom, a w Głojscach mało z winy pana Góraka..? W programie pana Węgrzyna w jednym z istotniejszych dla nas punktów, dotyczącym sali gimnastycznej, wysoko ocenia się aktywność mieszkańców. Ta aktywność ze strony społeczników z Łęk zaowocowała dofinansowaniem boiska z budżetu gminy kwotą 160 tys zł i panu Górakowi tam za to dziękowano (stowlekidukielskie.dukla.org), a u nas robi się z niego wroga publicznego nr 1. Może u nas po prostu z tą aktywnością coś nie teges? Dla prosperity w Łękach bez wątpienia znaczenie miało postawienie farmy wiatrowej i dofinansowanie od firmy, która tego dokonała. Nadarzające się okazje też trzeba umieć wykorzystywać, co pozytywnie u pana Węgrzyna oceniam, ale w realiach gminy pieniądze raczej nie spadają z nieba.

Zauważ, że poza brakiem doświadczenia, który to argument dość skutecznie obalasz, nie zarzucam nic panu Węgrzynowi. Mam po prostu swojego kandydata i bardziej go tu nawet bronię niż chwalę. Z niektórych wypowiedzi tu wydedukować można, że instytucja radnego jest zbędna, sołtys też w sumie po nic, bo burmistrz ma święty obowiązek nieba nam przychylić. A za pobory radnej i sołtysa możnaby wynająć jakiegoś znudzonego bezrobociem człeka, niech śmietki zbiera i robotników dogląda czy aby kostkę równo kładą, nadto trawę przy drodze przykosi, w spotkaniu z burmistrzem postatystuje, ot i się czymś zajmie i troszkę zarobi. Właściwie moglibyśmy nie zauważyć różnicy w jakości. No ale wracając z nad przepaści absurdu. Burmistrz dba o gminę a nie jest świętym Mikołajem, radny ma knuć, nękać, stawiać niekiedy przed faktem dokonanym i rwać z tej gminy ile się da i walczyć o sprawiedliwość, a sołtys ma wioską mieszać i ludzi organizować, a śmietek jak kto widzi to niech podniesie – ładniej będzie.

No w tych wyborach, to rzeczywiście głowić się można tylko nad stanowiskiem burmistrza, ciekawe jak się u nas głosy podzielą i czy będzie to mieć jakieś konsekwencje później. Pan Gac, jakby się sprawdził jako sołtys, to może w kolejnych wyborach i nad funkcją radnego będzie trzeba dumać, o ile pan Kusz da radę. A pani radnej nie odsyłałbym na emeryturę, jeśli rzeczywiście chciała poprawić sytuację wioski (a nie własną) to nigdy nie jest za późno aby zacząć, bo w końcu te nagrody pocieszenia, jakie z trudem wywalczyła, jak widać niektórych bardziej śmieszą niż pocieszają, choć dla innych są osiągnięciami na niespotykaną dotychczas skalę.

A i zauważyłem, że do Rady Powiatu kandyduje pan Jan Drajewicz, który uczył u nas przez wiele lat. Co prawda kandyduje z listy PO, które nie cieszy się u nas dużym poparciem, ale jak widać na przykładzie choćby naszej radnej, kandydującej z listy PiS, na szczeblu lokalnym partia nie ma żadnego znaczenia. Czyli jak już tak się powtarzamy to dorzucę go do listingu:

Sołtys – Wojciech Gac
Radny – Kusz Andrzej – Lista nr 15, Dukla Nasza Gmina
Burmistrz – Górak Marek – Dukla Nasza Gmina
Rada Powiatu – Jan Drajewicz – Lista nr 4, pozycja 1, PO

Gość
# Wysłano: 13 Lis 2010 08:58
Odpowiedz 

Część mieszkańców typuje na burmistrza p.Węgrzyna,a przecież przynim jest grupa radnych, która była nieprzychylna naszej wiosce, chociażby uchwała w sprawie likwidacj gimnazjum no i środki zaangażowane w tym okresie w naszej wiosce. P. Górak jako burmistrz moim zdaniem winy nie ponosi, bo to rada jest organem , który ma władzę i akceptuje, on nie był nam nieprzychlny. Nieudolność naszych radnych czwartej i piątej kadencj powodowała marny udział w rozdziale budżetu naszej wioski .Obyśmy teraz dobrze wybrali. .
Trudno oczekiwać, że nam ktoś przywiezie inwestycje, może już prędzej dary do rozdziału.
Pocieszające,że zaczynamy dostrzegać ludzi wartościowych, co odeszli.

Gość
# Wysłano: 13 Lis 2010 09:42
Odpowiedz 

Jak to sie niec nie dzieje!!!! Kościół sie remontuje witraże nawet bedom!! Kiedyś niby było lepiej niż co jest teraz? organizacja jak sie patrzy idzie aż chuczy a tym sie nic nie dzieje krytykować tylko umiom

Gość
# Wysłano: 13 Lis 2010 10:02
Odpowiedz 

a z Głojsc to od niego jest kto? no bo Kusz jest od Góraka a Kluk od Głowy i to z Węgrzynem albo nikt co źle albo radna co miałko. może miec chlop problemy a dobrze mowi na zebranie trza iśc kiedy ono?

ggg
# Wysłano: 13 Lis 2010 12:51
Odpowiedz 

burmistrz - Tomasz Węgrzyn, radny - Halina Pietruś, sołtys - Wojciech Gac
takie sa moje glosy

glojszczanin
# Wysłano: 13 Lis 2010 13:26
Odpowiedz 

a gdzie sie gac nadaje na sołtysa zapisanych jest 20 ludzi na zabawe a ten klub to nie klub to tylko podpuszczenienie zeby na niego głosowac andrzej jest dobrym sołtysem i powinien nim być

Gość
# Wysłano: 13 Lis 2010 14:00
Odpowiedz 

górak . kusz , kusz moje typy

aaa
# Wysłano: 13 Lis 2010 20:31
Odpowiedz 

lLikwidacja gimnazjum nie nastapiła to ci radni którzy popieraja Wegrzyna ODRZUCILI UCHWAŁE O LIKWIDACJI którą to P.Burmistrz dał pod głosowanie.

<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 . >>
Twoja wypowiedź
Bold Style  Italic Style  Underlined Style  Image Link  URL Link 

» Login  » Hasło 
Możesz podać login (o ile nie jest zarezerwowany) bez konieczności rejestracji.
W przeciwnym razie wystąpisz jako Anonim.

Wygenerowane przez mini BB™ © 2001-2017