Głojsce

- Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki -
glojsce.pl / Forum Głojsce / Wybory sołtysa i burmistrza
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 . >>
Autor Wiadomość
Autokton
# Wysłano: 16 Lis 2010 01:10
Odpowiedz 

Gościu zarzucający mi ujadanie, zmobilizowałeś mnie. Nawet człowiek, który nie bywa w Żmigrodzie może sobie poczytać to i owo, żeby zrozumieć więcej.

Mini raport “H.pietruś vs A.Kusz w sprawie dróg” na podstawie protokołów z sesji rad gminy.

Drogi wojewódzkie
Na 2 sesji - 6 grudnia 2006r H.Pietruś apelowała o remont drogi Dukla - Nowy Żmigród. Apel ten pozostał bez echa bo byli tam tylko radni gminy i powiatu oraz sołtysi. Radna mogła nie wiedzieć, że jest to droga wojewódzka i kto za nią odpowiada, ale apelowania jej odmówić nie można.

Natomiast na 6 sesji - 28 marca 2007r. A.Kusz informował że wystąpiono o ograniczenie prędkości w Głojscach do 50km/h i zakaz wyprzedzania. Biorąc pod uwagę, że odpowiedź będzie prawdopodobnie negatywna prosił o rozważenie budowy chodnika lub instalacji radaru. Burmistrz odpowiedział mu, że gmina na montaż radaru nie ma środków. Zapewniał też, że Dyrekcja Dróg Wojewódzkich w Jaśle twierdzi, że przy projektowanej przebudowie drogi w Głojsach weźmie pod uwagę zaprojektowanie chodnika. Jeśli dojdzie do porozumienia i gmina otrzyma materiał, to chodnik powstanie. Oświadczył, że Gminy nie stać na poniesienie całości kosztów budowy chodnika, a sprawy projektowe leżą po stronie drogowców.

Dla mnie w pierwszym w przypadku mamy do czynienia z wpadką i niewiedzą, a w drugim z rozsądnym podejściem i poważnym traktowaniem. Tyle w kwestii skromnych, prawdomównych aniołów latających do starostwa. Być może rzeczywiście apel skromnej radnej wpłynął na rozpoczęcie strategicznej inwestycji, która pochłonęła ok. 70mln zł.

Drogi powiatowe
Na sesji 20 - 21 maja 2008r. H.Pietruś pytała czy burmistrz ma wpływ na wybór odcinków dróg do remontu. Burmistrz odpowiedział, że nie ma wpływu na wybór dróg powiatowych do remontu ale zawsze przekazuje do powiatu wnioski mieszkańców.

Na sesji 21 - 25 czerwca 2008r. A.Kusz dziękował radnym Powiatu Krośnieńskiego za wykonany remont drogi powiatowej w Głojscach. H. Pietruś nie dziękowała.

Dla mnie wygląda to tak, że pewnien mieszkaniec coś załatwił i za to dziękuje, a innemu się nie podoba że, albo co on załatwił.

Drogi gminne
Sesja 11 - 8 sierpnia 2007r. H.Pietruś pytała czy zostały zabezpieczone środki na remont ul. Nadbrzeżnej w Głojscach. Zastępca burmistrza odpowiedział, że uzgodniono z sołtysem, że będzie remontowana inna droga.

To po co tam łona?
-------------

W kwestii inwestycji mogę powiedzieć tyle. Na rok 2010 uchwalono rekordowy budżet, z którego 39% przeznaczono na inwestycje, czyli na jednego mieszkańca przypada 1.600zł. Szybko rachując na 800 osób w Głojscach wypada 1.280.000 zł na inwestycje w samym roku 2010. Gdzie one? Może mi powiesz mieszkańcu popierający waleczną, skromną i prawdomówną ale ciut nieskuteczną radną.

------------

No ale głosujcie na nią, to szansa dla Głojsc! I szacunek temu co rodakowi na cmentarzu wiedział kogo wskazać.

Gość
# Wysłano: 16 Lis 2010 01:26
Odpowiedz 

Nie bójmy się słów radna rozłożyła sołtysa na łopatki, Brawo tak trzymać.

Gość
# Wysłano: 16 Lis 2010 01:39
Odpowiedz 

Będąc na dzisiejszym spotkaniu odniosłem wrażenie jakbym był na konferencji prasowej gdzie rzecznikiem prasowym Pana Góraka był sołtys który udzielał odpowiedzi na trudne pytania kierowane pod adresem osoby burmistrza.Wniosek-są warci siebie.Popieram Węgrzyna ,H.Pietruś i Wojtka Gaca mam nadzieje że wreszcie znikną podziały w naszej miejscowości.Ludzie idżmy na wybory i oddajmy swój głos.Nasza wioska i ludzie mieszkający w niej są warci tego aby reprezentowały ich osoby które chcą dobra ogółu mieszkańców a nie tylko jednostek.Mam nadzieję że wreszcie coś się ruszy w kwestii boiska jedyna nadzieja w Wojtku.Idziemy na wybory czas na zmiany.

Gość
# Wysłano: 16 Lis 2010 10:22
Odpowiedz 

Wydaje się , że P.Górak to klasa, Kusz zkoniecznosci,a temu Gacowi to może dać szansę, tylko może z tym boiskiem to niech się wstrzyma.

Gość
# Wysłano: 16 Lis 2010 11:31
Odpowiedz 

i co miał zacząć rozbić to boisko poprawiac stare miały być spotkania młodzieży i gdzie to wszystko jest jak widzicie nigdzie Głojując na pana Gaca nic w naszej wiosce nie dojdzie do końca .Moje typy : burmistrz : GórAK sołtys : Kusz radny: Pietruś

Jegomość
# Wysłano: 16 Lis 2010 13:15
Odpowiedz 

Na zebraniu widać było różnice między sołtysem an radną. Gościu nie pisz już więcej bzdur, doświeć sobie umysł i zagłosuj na Panią Halinę Pietruś. Czas na zmianę sołtys, głosuj na Wojciecha Gaca.

Brawo za odwagę dla Pani Marysi i Pani Heni. !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
O Głojsce trzeba walczyć !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Gość
# Wysłano: 16 Lis 2010 13:17
Odpowiedz 

Może rzeczywiście Kusz z tym Gacem przetrwają, a przez te 4 lata coś się wykreuje
Ale tylko P. Górak

Gość
# Wysłano: 16 Lis 2010 14:19
Odpowiedz 

W kwestii inwestycji mogę powiedzieć tyle. Na rok 2010 uchwalono rekordowy budżet, z którego 39% przeznaczono na inwestycje, czyli na jednego mieszkańca przypada 1.600zł. Szybko rachując na 800 osób w Głojscach wypada 1.280.000 zł na inwestycje w samym roku 2010. Gdzie one? Może mi powiesz mieszkańcu popierający waleczną, skromną i prawdomówną ale ciut nieskuteczną radną.

Ja nie znam dobrze danych, ale jesli to prawda, że w ciągu jednego roku ta część pieniędzy w budżecie, która jest przeznaczona na inwestycje to średnio 1600 zł/mieszkańca, i jesli u nas licząc na mieszkańca, żeby tak uczciwie było w tej gminie, na jeden rok 2010 powinniśmy mniej więcej dostać milion dwieście tysięcy złotych, to chyba kiepsko nasz interes był w gminie zabezpieczony.
Bo jeśli przez cztery lata w sumie dostaliśmy na oświetlenie połówki Dukielskiej, połówki Ogrodowej, troche na asfalt, i trochę na chodnik przy kościele - to w sumie tylko z 200-250 tysięcy max. Przez cztery lata 200-250 tys w sumie bo chyba nie więcej? tak? nasze dzieci nie potrzebują sali gimnastycznej?boiska? gdzie indziej kompleksy sportowe a wy biegajcie po polach? ja na obecną radną nie zagłosuję. Głojsce powinny też być traktowane jak należy w gminie, a nie tylko na odczepnego. to radny może brac udział w głosowaniach, to radny podejmuje uchwały, to radny uchwala budżet - burmistrz podaje propozycje, ale rada decyduje i on wykonuje te uchwały. Radny musi byc pewny bo inaczej Głojsce zostaną skansenem obok lasu przy pięknej drodze Dukla Jasło.
Zresztą trzeba być realistą:
napewno wygra Marek Górak a radnym będzie Andrzej Kusz chyba trochę lepszym. i dobrze żeby pan Wojtek Gac, który ma dobre pomysły i jest zaangażowany został sołtysem - tej dwójce będzie się dobrze współpracować, efekty będą miec lepsze we dwóch, lepsze niz teraz. Popieram: Wojciech Gac, Andrzej Kusz, Marek Górak.

Autokton
# Wysłano: 16 Lis 2010 14:57
Odpowiedz 

To są dane ogólnodostępne, podobnie jak aktywność H.Pietruś na sesjach rady, trzeba mieć tylko otwarty umysł i nie bać się prawdy. To czy ktoś mówi ładniej czy się jąka nie ma znaczenia. H.Pieruś była pewnie na każdym spotkaniu przedwyborczym w gminie, żeby załapać jak wciskać ludziom kit, tak żeby im się podobało. Ważne jest to co się robi a nie to jak się mówi. Jak ktoś zdecyduje się doświecić, to polecam też zapoznać się z protokołem z 32 sesji, gdzie pan T.Węgrzyn prosi radnych o rozwiązanie problemu szkół, do których trzeba dopłacać, porównuje też inwestycje w szkoły do położenia kawałka asfaltu. Pewnie spodobała mu się propozycja likwidacji, bo teraz z jego list startują A.Paczkowski i S.Węgrzyn, którzy ten pomysł poparli. Musiałbym stanąć pod lampą i długo tak stać, żeby się doświecić na tyle żeby zmienić zdanie co do H.Pietruś. Na razie bazuję jeszcze na potwierdzonych informacjach a nie na laniu wody przez tak doświeconych.

Gość
# Wysłano: 16 Lis 2010 15:05
Odpowiedz 

Dwóch kandydatów na burmistrza nie przysłużyło się więc naszemu gimnazjum :(
Co do wyboru na radnego nie mam złudzeń - czas na zmianę.

Gość
# Wysłano: 16 Lis 2010 16:05
Odpowiedz 

a gdzie był ten wspaniały pan sołtys, czy to wszystko wina pani radnej? dlaczego zamiast wspierać unikał wspólnej walki o coś dla Głojsc kiedy trzeba było? wspólne kandydowanie z panem burmistrzem, kiedy musieliśmy walczyc o gimnazjum samo mówi za siebie. wystarczyło posłuchać wczoraj, żeby wiedzieć na kogo głosować.

Gość
# Wysłano: 16 Lis 2010 18:58
Odpowiedz 

czas na zmiany sołtys Wojciech Gac, radna Halina Pietruś, burmistrz Tomasz Węgrzyn

Gość
# Wysłano: 16 Lis 2010 19:52
Odpowiedz 

Na zebraniu widać było różnice między sołtysem an radną. Gościu nie pisz już więcej bzdur, doświeć sobie umysł i zagłosuj na Panią Halinę Pietruś. Czas na zmianę sołtys, głosuj na Wojciecha Gac

Pan Sołtys Kusz zamiast współpracować z radna to ją lekceważy i przypisuje wszystkie zasługi sobie. Nic dobrego z tego dla wsi nie wynika. Wręcz przeciwnie są tylko kłótnie i niedomówienia.
Moje głosy to:
Sołtys: Wojciech Gac
Radny: Halina Pietruś
Burmistrz : Tomasz węgrzyn
mam nadzieje, że wreszcie wieś przejrzy na oczy!!!!!!!!!!!

Gość
# Wysłano: 16 Lis 2010 20:08
Odpowiedz 

Niech w końcu coś sie u nas zacznie dziac, dajmy szanse dla nowych ludzi i rozbijmy stare uklady. Pojdzmy na wybory i zaglosujmy na odpowiednich ludzi ktorzy chca zrobic cos dla ogolu a nie dla prywatnych korzysci. Soltys Wojciech Gac, radna Halina Pietruś, burmistrz Tomasz Węgrzyn. Oto moje typy osoby warte swojego stanowiska z korzyścią dla Głojsc.

Gość
# Wysłano: 16 Lis 2010 22:09
Odpowiedz 

nowy to jest Józef Kluk a nie Halina Pietruś

<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 . >>
Twoja wypowiedź
Bold Style  Italic Style  Underlined Style  Image Link  URL Link 

» Login  » Hasło 
Możesz podać login (o ile nie jest zarezerwowany) bez konieczności rejestracji.
W przeciwnym razie wystąpisz jako Anonim.

Wygenerowane przez mini BB™ © 2001-2017