Głojsce

II tura wyborów prezydenckich – 4 lipca

Pałac prezydencki

II tura wyborów prezydenckich już w najbliższą niedzielę 4 lipca. Będzie to decydujące starcie Jarosława Kaczyńskiego i Bronisława Komorowskiego.

I turę wyborów w Głojscach wygrał Jarosław Kaczyński uzyskując 82% głosów. Jarosław Kaczyński zwyciężył też w naszej gminie, w powiecie i w województwie. W Polsce nieznaczną przewagę (5%) uzyskał Bronisław Komorowski. Frekwencja w Głojscach była najwyższa w gminie Dukla.

W najbliższą niedzielę 4 lipca odbędzie się II tura wyborów Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej. Lokale wyborcze otwarte będą od 6:00 do 20:00. Mieszkańcy Głojsc, jak w I turze, głosują w budynku Zespołu Szkół Publicznych w Głojscach. Do głosowania należy zabrać ze sobą dowód tożsamości. Jeżeli ktoś zaplanował na ten dzień wyjazd z miejsca zameldowania powinien najpóźniej do 2 lipca (piątek) zgłosić się do Urzędu Gminy i złożyć wniosek o wydanie zaświadczenia o prawie do głosowania poza miejscem zamieszkania. Szczegółowe informacje dotyczące głosowania znaleźć można na stronie internetowej Państwowej Komisji Wyborczej.